Diamond Tema’ya soruşturma: Programa erişim engeli talep edildi

“Yer6” isimli Youtube kanalında Asrın Tok ve Diamond Tema, İslam şeriatını tartıştıkları program hakkında soruşturma açıldı. Ayrıca programa erişim yasağı da talep edildi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, “Yer6 adlı programda Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı. Program hakkında erişim engeli de talep edildi” ifadelerini kullandı.

Soruşturma hakkında paylaşım yapan Diamond Tema, “İyiyim arkadaşlar, sorun yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukuken ne de ahlaken ortada bir sorun yok. İfademizi verir, duruşmaya çıkarız, olur biter. Olayı bir dinsizin bir şeriatçıyı çürütmesinden, bir dinsizin peygambere küfretmesi gibi bir boyuta getirdiler. Tamamen algı operasyonu. Ne küfür var ne iftira” dedi.

DİAMOND TEMA KİMDİR

Arnavut kökenli olan ve evli olan Diamond Tema, din, bilim, tarih ve felsefe üzerine videolar hazırlayan bir YouTube kanalının sahibidir. Kanalı, çeşitli konularda içerikler paylaşmanın yanı sıra zaman zaman canlı yayınlar da gerçekleştirmektedir. Diamond Tema, gerçek adını kullanmakta olup, aynı zamanda “Agnostisizm ve İlâhi Tragedya” isimli kitabı ile de tanınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir