Enginyurt’tan Özel’e: ‘MHP’liler gazeteci tehdit etti’ diye demokrasi dersi verenler, Yılmaz Özdil bir tweet attı diye linç ediyor

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘e seslendi. Enginyurt,  “MHP’liler gazeteci tehdit etti’ diye demokrasi dersi verenler, Yılmaz Özdil bir tweet attı diye linç ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Enginyurt, SÖZCÜ TV’de Sözün Gücü programında konuştu. CHP lideri Özel ile Yılmaz Özdil arasında geçen tartışmaya değinen Enginyurt, özetle şu ifadeleri kullandı;

“‘MHP’liler gazeteci tehdit etti’ diye demokrasi dersi verenler, Yılmaz Özdil bir tweet attı diye linç ediyorlar. Ama CHP’nin Umut Akdoğan ile başlamak kaydıyla bir linç kültürüyle bütün milletvekilleri sırayla Yılmaz Özdil’e hakaret sırasına girdiler.

Ben Özdil’i Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiğinde eleştiren bir milletvekiliyim. Fatih Portakal’ı, Fatih Altaylı’yı, birçoklarını Kılıçdaroğlu’na laf söylediğinde ağır bir şekilde karşı koyan bir milletvekiliyim.

Bir partinin genel başkanına böyle hakaret edilmez diyerek tavır koyduğumda bugün Özgür Özel’e sahip çıkanlar, Yılmaz Özdil’i, her türlü hakaret dilini kullanarak hainlikten menfaate, namertlikten çıkarcılığa en ağır sözleri söyleyerek yarışa girdiler.

Hatta Halk TV tehdit edildi diye Cafer Mahiroğlu İngiltere’den tweet attı; ‘Kimseden korkmayız, kimse gazetecileri tehdit edemez, biz basın görevi yapıyoruz, biz insanlığa hizmet görevi yapıyoruz’ diye. Aynı Cafer Mahiroğlu, Yılmaz Özdil’i hizaya getiren tweet atıyor.

“Halk TV’ye çıkmam Özgür Özel ve CHP’liler tarafından yasaklandı”

Düşünebiliyor musunuz CHP’nin ne kadar büyük bir liderlik bütünlüğü içerisine girdiğini. CHP yönetimini tebrik ediyorum, müthiş bir başarı elde ettiler. Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu bile Yılmaz Özdil’e had bildiriyor.

Cemal Enginyurt, Özgür Özel’i eleştirdi diye, Halk TV’ye çıkması Özgür Özel ve CHP’liler tarafından yasaklandı. Şimdi Cafer Mahiroğlu bize demokrasi dersi veriyor.

Ama kendisini eleştirdiklerinde yiğitlik yapıyor. Nereden? İngiltere’den. Şimdi yine İngiltere’den Yılmaz Özdil’i eleştiriyor…

“Nasıl bir CHP silsilesi var ki Özdil’den rahatsız oldunuz ama Erdoğan’a tek laf etmediniz”

CHP, bu memlekette fındık üreticisi taban fiyat beklerken, emekli 10 bin lira ile geçinemediğini söyleyip kök ücrete geçilmesi gerektiğini ifade ederken, enflasyon almış başını giderken, Mehmet Şimşek, Deli Dumrul misali ortalığı kasıp kavururken, sarayın başındaki insan yine bölücülüğe devam ederken… Ne dedi? ‘Kibarlık yaptık, partisini ziyarete gittik’ dedi.

Nasıl bir CHP silsilesi var ki Yılmaz Özdil’den rahatsız oldunuz ama Erdoğan’a tek laf etmediniz? Kavga edin, birbirinize girin demiyoruz ama Yılmaz Özdil bu kadar ağır hakaret etmeyin. CHP’ye yakışmıyor.

Ben MHP’li olduğum dönemde hep söylediğim bir laf var: Biz MHP’liler kötü laf kullanmışızdır, kavga etmişizdir, doğrudur. Ama siz CHP’liler hep demokrat olduğunuzu söylediniz, özgürlük, demokrasi, düşünce özgürlüğü dediniz. Kılıçdaroğlu İstanbul’a kadar Adalet Yürüyüşü yaptı ama şimdi geldiniz, genel başkanınız da dahil olmak üzere bir gazeteciyi linç ediyorsunuz.

“Yoldaşınızı, yolda bulduklarınıza değişeceksiniz; böyle bir CHP olmaz”

Gazetecinin sözlerinde ağır ifadeler varmış. Doğrudur efendim. Taha Hüseyin Karagöz’ün sözlerinde Atatürk’e en ağır, şerefsizce hakaret var. CHP’ye kafir deyişi var, Özgür Özel’e dinsiz deyişi var. O Taha Karagöz’ü yoldan geçerken kabul etmedi. Bir hafta önceden randevu vererek, düğünümün davetiyesini getireceğim diyerek gitti Özgür Özel’e.

Şimdi siz bu Taha Karagöz’e hoş bakacaksınız, siz Abdulkadir Selvi’ye, Ahmet Hakan’a, size çok ağır laflar eden Hacı Yakışıklı gibilere, Nagehan Alçı gibilere… Siz gazeteci göreceksiniz ama siz yoldaşınızı, yolda bulduklarınıza değişeceksiniz. Böyle bir CHP olmaz, ben CHP’lilerin de bu işten rahatsız olduğuna eminim.

Defalarca söyledim. Özgür Özel beni bile çıkıp bir yayında 5 dakika konuştu. İktidara giden bir partinin genel başkanı, Atatürk’ün koltuğunda oturan bir genel başkan, yüzde 38 ile birinci olmuş bir genel başkan kişileri hedef almamalı dedim.

Ama görüyorum ki Özgür Bey, müthiş bir stres altında diyeyim. tweetleri okuyor, onlara cevap veriyor, konuşuyor… Yok arkadaş, sen önüne bakacaksın. Devam et kardeşim yoluna, sen insanları muhatap alma. Hele gazetecileri, seninle beraber yol yürüyen gazetecileri hiç muhatap alma.”

Özel ile Özdil arasında ne oldu?

Özgür Özel ve Yılmaz Özdil arasındaki tartışma, gazeteci Yılmaz Özdil’in CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i eleştirmesi ile başladı. Özdil, Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesini “Asrın Lider Özgür Özel’e ‘Koltuk’ Verdi!” başlıklı bir video çekerek eleştirdi. “Oy vermeyen seçmene ‘Bidon kafa’ diyen zihniyet” diyerek Yılmaz Özdil’i işaret eden Özel de, “47 yıldır ilk kez birinci parti olmamızın sebebi, bu zihniyetten yaşadığımız kopuş” ifadelerini kullandı.

Özdil ise bunun üzerine, sosyal medya üzerinden “Özgür Özel, bu iftiranı sana yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca ‘Yılmaz abi’ diyen Özgür Özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını… gözlüğü çıkardın ama gözüne sokacağım” ifadeleriyle paylaşımlar yaptı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel de, Özdil’in bu ifadelerine yanıt vererek, “Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil. Haddini bil” dedi.

TIKLAYIN | Yılmaz Özdil’den, kendisini eleştiren Özgür Özel’e: Sana bu iftiranı yedireceğim!

TIKLAYIN-Yılmaz Özdil’den Özgür Özel’e yanıt: Kendisine FETÖ’cü diyen iktidar medyasına biat eden Özgür Özel bana niye saldırıyor?

TIKLAYIN – Yılmaz Özdil’den Özgür Özel’e: Atatürk’ün partisini Cumhuriyet AK Partisi yapmana izin vermeyeceğiz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir